Kasım ayının sonlarına geldiğimiz şu günlerde sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyrederken, önümüzdeki günlerde sıcaklıkların düşmesi ve bazı illerde kar yağışı görülmesi bekleniyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü önümüzdeki 5 güne ilişkin hava durumu raporunu yayınladı. Yayınlanan raporda pek çok ilde sağanak yağış beklenirken, bazı illerimizde ise kar yağışı etkisini gösterecek. Özellikle Kasım ayının sonlarını yaşadığımız şu günlerde Marmara bölgesinde sıcak havaların etkili olması vatandaşları konuyla ilgili araştırma yapmaya itiyor. 

Meteoroloji uyardı! Sağanak ve kar yağışı geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayınladığı 5 günlük hava durumu raporuna ve kar yağışı uyarılarına haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Malatya, Elazığ, Tunceli,Bingöl, Adıyaman çevreleri ve Diyarbakır'ın kuzey kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Isparta ve Burdur çevreleri ile Konya'nın batı kesimleri ve Afyonkarahisar'ın güney ilçelerinde kuvvetli ve çok kuvvetli (21-75 Kg/m²), Antalya çevrelerinde yer yer şiddetli (76-100 Kg/m²) olması bekleniyor.  

OKU, YORUMLA ve PAYLAŞ ==>http://www.takagazete.com.tr/turkiye/kar-yagisi-uyarisi-geldi-h195639.html