mackahaber @ gmail.com

- BU BİR EMPERYAL VE İŞBİRLİKÇİLERİ SOYGUNUDUR!
- PEKİ EMPERYAL SOYGUN NASIL İŞLİYOR!

- Önce medyaya haber servis ediliyor! "2019 yılı başında köprülere ve otoyollara zam yok!" deniliyor!
- Sonra bu haber başta internet haber portalları olmak üzere tüm kitle iletişim araçları/medyada işleniyor!
- Toplumun genelinde, özellikle de gelir ve kültür seviyesi düşük kesimde ALGI, "BAK AKP İKTİDARI YILBAŞINDA ZAM YAPMIYOR VATANDAŞI DÜŞÜNÜYOR!" şeklinde oluşturuluyor!
- Ardından ise toplumun kültür ve gelir seviyesi düşük kesimi çok da ilgilendirnirmeyecek gibi bir haber düşüyor medyaya!
- Köprülere yüzde 44 otoyola yüzde 110 zam çıldırttı!
- Yapılan zamnalra her kesimden büyük tepki yağdı!
- Yeni tarifeye göre zamlı ücretler şu şekilde:

1. Sınıf araç: 71,75 TL'den 103,05 TL'ye

2. Sınıf araç: 114,80 TL'den 164 TL'ye

3. Sınıf araç: 136,35 TL'den 195 TL'ye

4. Sınıf araç: 180,80 TL'den 259,65 TL'ye

5. Sınıf araç: 228,20 TL'den 327,65 TL'ye

6. Sınıf araç: 50,25 TL'den 72,15 TL'ye

OTOYOL ÜCRETLERİNE DE ZAM GELDİ

Ayrıca Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyol ücretlerine de zam yapıldı. Gebze-Orhangazi- İzmir otoyolunda daha önce 5,5 TL olan Altınova- Orhangazi arası yeni zamla birlikte 11,5 TLye, daha önce 7,40 TL olan Gemlik-Bursa Kuzey gişeleri arası da 15,65 TLye yükseltildi.
***
- PEKİ BU NEDİR ASLINDA?
- BU BİR EMPERYAL VE İŞBİRLİKÇİLERİ SOYGUNUDUR!

- PEKİ EMPERYAL SOYGUN NASIL İŞLİYOR!

- AKP Türk halkıyla adeta dalga geçiyor ve emperyal sistemim politikalarla Türk halkı nasıl soyuluyor?
- Aşağıya birkaç örneğini alıntıladım!
- AKP iktidarı, önce medyaya "KÖPRÜ VE OTOYOLLARA ZAM YOK" diyerek beyanat verip, haberleri servis ettiriyor!
Sonra arkadan "BAM" diye insanların başına vurup, beynine kan sıçratan bir haber daha geliyor!!! 
- BU işin MEDYA ayağı, perde önünde bu tür, öncr zam yapıp, sonra çok tepki çekince zammı geri alıp, bir başka KANDIRMA aracını servis yapıyorlar!
- Hani 16 yıldır "AKP ... AMA YOL DA YAPIYIR" diye milleti KANDIRDILAR ya işte, bunu nasıl yaptıklarının gün geçtikçe daha iyi ve net olarak gün yüzüne çıkiyor!
- SOYGUNUN NET ANLAŞILMASI İÇİN BASİT OLARAK ANLATALIM!
- AKP'nin müthiş buluşu(!) tam bir EMPERYAL SÖMÜRÜ SİSTEMİ Kamu Özel İşbirliği(KOİ) ile bugüne kadar yaptırdığı köprü, havalimanı, tüp geçit, otoyollar ve şehir hastaneleri gibi astarı yüzü den pahalı EMPERYAL SOYGUN MRKANİZMALARIna giden para tutarı 130 milyar lira civarında. 
Bu yatırımları çok rahat ama elki daha uzun sürelerde devlet çok rahat yapabilcekken, özel sektöre(!) yaptırıyor!!!
Aslında "ÖZEL SEKTÖR" deniliyor ama orada da büyük bir oyun içinde oyunla dar kapsamda 10-15, daha geniş kapsamda 70-80 iktidar yandaşı şirkete/firmaya, bu firmalar dışında ihaleye girse dahi kazanamayacak şartnamlerle ihale edip, o firmaların yurtdışından finansman sağlamasına karşılık da DEVLET GARANTİSİ vererek, devlet Hazine'yi önce çok ağır bir yükün altına sokuyor!!!
Burada ihaleyi erdiği şirketlerin oluşturduğu konsorsiyumların yurt dışından sağladıkları kredi desteği için yüzde kaç faizle borçlandıklarına da hiç bakılmıyor!


Bu para GARANTİLİ GEÇİŞ, GARANTİLİ YOLCU, GATANTİLİ ARAÇ, GARANTİLİ HASTA adları altı da o yandaş konsorsiyumlarla yapılan sözleşmelerde GARANTİ alınış alınıyor!!!

Yatırımı yapıp bitiren firma 25-49 gibi yıl işletme hakkını da devletten (AKP'den) alıyor!

Eğer havalimanlarında garanyi verilen yolcu, köprülerde garanti edilen araç veya şehir hastanelerinde garanti edilen hasta aylık ya da yıllık bazda sağlanamıyorsa, devlet (yani AKP iktidarı) bu garanti edilen yolcu, araç ya da hasta için yandaş firmalara devletin Hazinesi'nden garanti ettiği miktarı ödüyor!

O zaman da ortaya İKİ TÜRLÜ ÇARPIK EMPERYAL SOYGUN çıkıyor!
KÖİ ile yapılmış köprülerden, havalimanlarından, otobanlardan, tüp geçit veya hastanelerden yararlandığınız taktirde çok pahalı hizmet almış oluyor, diğer yandan da havalimanlarından, köprü ve otoyollardan, tüp geçit veya şehir hastanelerinden yararlanmasanız da bu kez AKP iktidarı sizden topladığı vergilerden bu şirketlwre garanti ettiği tatlı karlarını ödüyor!
- Burada kazanan kim?
AKP, AKP yandaşı şirketler, AKP'den bir şekilde nemalananlar ve dış kredi sağlayan uluslararası emperyal sömürü şirketleri/bankaları!
-Kaybeden kim?
Emekçi Türk halkı ve AKP'nin karşısında olan kesim!
-NASIL AMA?